Terapeutické prístroje

BEMER

Vítam ťa, volám sa Béla Kiss a od roku 1998 ako masér, chiropraktik, terapeut pomáham ľuďom, ktorý to potrebujú. Postupne, každoročne ma našlo stále viac a viac vecí, s ktorými som obohatil svoju paletu služieb o alternatívne metódy, pomocou ktorých môžem poskytnúť pomoc, každému šitú na mieru na jeho aktuálny problém. Ak to stav mojich klientov vyžiadal, tak som im ponúkol rôzne lepšie výživové doplnky, vitamíny, minerálne soli, antioxidanty, všetko, čo organizmus potrebuje. Samozrejme tieto vynikajúce produkty som užíval aj ja pravidelne.

Na základe viac ako 10 ročnej skúsenosti, som v praxi nechápal, prečo tieto produkty neúčinkujú rovnako u každého. Často som konzultoval o týchto otázkach aj so svojimi známymi-lekármi z Maďarska, ale ani jeden z nich mi nevedel dať uspokojivú odpoveď na moje otázky. Aj oni mali podobné skúsenosti s liekmi.

Až na jeseň v roku 2013 mi zavolal jeden z nich, že mi chce niečo ukázať, čo mi odpovie na všetky moje otázky. Vieš si predstaviť, ako ma zaujal? O pár dni sme sa stretli. Z väčšej tašky vybral jedno zariadenie, zapol ho a vysvetlil mi ako funguje, čo dokáže vyvolať v ľudskom organizme a urobil pre mňa menšie školenie o krvnom obehu a o dôležitosti mikrocirkulácie. S tými novými informáciami zmenil všetky moje doterajšie vedomosti ohľadom krvného obehu.

Napríklad, vtedy som sa dozvedel to, že naše srdce dokáže pumpovať krv iba do 26% do všetkých našich ciev, takzvané mikrocievy, musia sami „ďalej pumpovať” krv k bunkám a práve oni sprostredkujú všetko to, čo potrebujú bunky a so svojim rytmickým pulzujúcim pohybom transportujú naspäť do hrubých ciev vedľajšie produkty, ktorých sa bunky musia zbaviť, inak nie sú schopné normálne fungovať. Ďalšiu dôležitú vec, ktorú som si uvedomil je, že nech akékoľvek množstvo, akejkoľvek vysoko kvalitnej látky dostanem do svojho organizmu, vrátane infúzie priamo do krvi, že ak nefunguje transport, tak malé kapiláre kvôli chybám mikrocirkulácie, nedokážu tieto látky transportovať k bunkám a tým pádom je všetko zbytočné, lebo tieto potrebné, hodnotné, látky istú dobu budú cirkulovať v hrubých cievach, ale po krátkom čase ich organizmus vylúči zo seba.

Aj ja keď si kupujem tieto väčšinou drahé výrobky, tak vlastne peniaze míňam na potkanov žijúcich v kanáloch. Uvedomil som si aj to, prečo je také ťažké schudnúť obéznym ľuďom, prečo sa hoja tak pomaly čerstvé rany, prečo sú tak časté zápalové infekcie. Mohol by som ďalej vymenovať na koľko súvislostí som prišiel behom pár minút. Predstavil som si, že v skutočnosti sa tie isté procesy dejú aj v mojom organizme kvôli nedostatočnej cirkulácie, ako napríklad v akváriu alebo v záhradnom jazierku, keď sa pokazí obehové čerpadlo alebo keď z nejakého dôvodu sa cirkulácia vody spomaľuje. Voda sa zazelená a v nej sa začínajú rozmnožovať rôzne mikroorganizmy, voda sa zakalí iba preto, lebo cirkulácia nie je dokonalá alebo že nefunguje vôbec.

Predstavil som si, že v akom stave mam tie oblasti v mojom organizme, kde môže vzniknúť nejaký problém v dokonalom obehu. No, čo mám povedať, hneď mi bolo zle z tej predstavy, že v akom stave môžu byť moje bunky, keď sa stresujem, keď oslabím, spomalím svoju mikrocirkuláciu. Akonáhle som sa trošku ukľudnil, prvá vec čo mi prišla na rozum bola tá, aby som pokarhal môjho kamaráta, že kde bol doteraz s týmto zariadením? Prečo mi neukázal skôr? Aký je to kamarát, keď utají takéto prospešné zariadenie?

No, nedočkal sa poďakovania z mojej strany. Bránil sa tým, že aj on to pozná iba pár mesiacov a najprv to chcel otestovať na sebe. Svojim argumentom, že potrebuje viac dôkazov, ma nedokázal presvedčiť, pretože aj on dostal rovnaké informácie, keď mu jeho známy-lekár ukázal a vysvetlil princíp fungovania prístroja. Videl tie isté nahrávky intravitalného mikroskopu, ktoré mi on sám ukázal. Bol som ešte viac rozhorčený, ale upokojoval ma tým, že nemusím čakať na nič, ak sú tieto informácie pre mňa dostačujúce k tomu, aby som si kúpil zariadenie a začal ho používať a aplikovať na svojich klientoch. A veru boli dostačujúce pre mňa.

Objednal som zariadenie a počas tých 7 dní, kým som ho dostal, preštudoval som si tie veci, ktoré som vtedy ešte nechápal. Nechápal som napríklad to, prečo som sa o tomto zariadení nedozvedel skôr? Od môjho kamaráta som sa dozvedel, že v Maďarsku v tom čase fungovalo už viac ako 8000 prístrojov BEMER. Tiež som sa dozvedel, že na Slovensku toto číslo sa pohybuje tesne nad 30 a prístroje sa nachádzajú hlavne v mestách pozdĺž maďarských hraníc, pravdepodobne sa dostali na Slovensko cez známych z Maďarska. Ani tomu som nerozumel.

Na základe vlastných skúseností mi bolo jasné, že ani Slováci nie sú zdravší ako ľudia kdekoľvek inde na svete. Môj kamarát mi povedal „Béla, vyzerá to tak, že na Slovensku sa ešte nenašiel človek, ktorý by bral na seba propagáciu prístroja BEMER. Čo si rozhorčený? Ty by si urobil to, že väčšinu svojho času venuješ tomu, že vezmeš si so sebou chýr o BEMER-i do celej krajiny kde žiješ?” Odpovedal som bez premýšľania, že ja to predsa urobím. A aj urobil som to.

Od septembra 2013 som sa stal BEMER-Partnerom a počas tejto doby do Slovenska a do Čiech sa dostalo už viac ako 300 prístrojov. BEMER sa dostal k takým rodinám, liečiteľom, terapeutom, ktorí ho na dennej báze používajú a mnohí z nich postupujú podľa môjho príkladu a ako BEMER-Partneri pokračujú v práci s BEMER-om, aby sa čim viac ludi na svete oboznámilo s tajomstvom zdravia a dlhého šťastného života. To je môj vlastný príbeh s BEMER-om. A tento príbeh ešte zďaleka neskončil, skutočne iba teraz začína.

5 rokov skúseností s BEMER-om a s viac ako 20 ročnými skúsenosťami s rôznymi terapeutickými metódami, ktoré mám za sebou, cítim, že nastal čas na to, aby som lepšie využil možnosti internetu. Rozhodol som sa, že zdieľam všetky moje skúsenosti, aby som mohol pomôcť ešte väčšej skupine ľuďom. Použijem k tomu technológie modernej doby. Pomocou mojich technicky zdatných kamarátov som obnovil svoju web stránku. Dúfam, že pre každého bude priehľadná a zrozumiteľná. Prostredníctvom sociálnych kanálov budem pravidelne zdieľať tie hodnotné terapeutické skúsenosti, ktoré môžu pomôcť aj tebe.

Cez problémy a chýb druhých sa môžeš poučiť, aby si nemusel bojovať s toľkými vlastnými problémami, aby si dokázal udržať svoju rovnováhu, harmóniu a vnútorný pokoj. Ak sa ti z nejakého dôvodu to nepodarilo a už bojuješ s nejakým druhom choroby, môžeš ma vyhľadať virtuálne alebo osobne a ja sa pokúsim pomôcť tebe alebo tvojmu rodinnému príslušníkovi, kamarátovi, známemu podľa mojich najlepších vedomostí.

Ak som vzbudil tvoj záujem a chcel by si dostávať všetky moje správy, prihlás sa cez zapisovací formulár na odber informácii vo forme elektronického občasníku (newsletter) a tak v emaily budeš zaručene dostávať všetky materiály, ktoré budem zdieľať aj na sociálnych sieťach. Takže nemusíš prehľadávať a neprídeš o nič.. Sľubujem, že ťa budem obohacovať poučnými prípadmi. Aby si prípadne nedopadol podobne, ako môj kamarát, ktorý ma IBA po 3 mesiacoch informoval o BEMER-i a preto som sa skoro naňho nahneval.

Ako náhle sa dostaneš k niektorému z mojich článkov alebo k videí a ak to posúdiš tak, že je v ňom hodnota, tak si to nenechaj len pre seba, ale prosím ťa zdieľaj to aj so svojimi známymi, lebo nikdy nevieš, že komu kedy a ako môžeš možno aj zachrániť život, ale ak už bude mať lepší život vďaka pomocou zdielaných informácií, už sa môžeš cítiť lepším človekom. Neviem kto ako je na tom, ale ja sa vždy cítim lepšie, keď môžem niekomu pomôcť.