Popis služby

Najčastejšie kladené všeobecné otázky

1. Na čo a ako môžem používať stránku  www.mojaskolazivota.sk?
2. Aké sú pre mňa výhody ak sa stanem študentom virtuálnej školy?
3. Výučba prebieha iba cez internet?
4. Ako sa môžem stať študentom školy?
5. Načo ma oprávňuje členstvo?
6. Čím viem prispieť k fungovaniu školy?
7. Kam sa mám obrátiť keď mám technický problém alebo otázku?

 

1. Na čo a ako môžem používať stránku  www.mojaskolazivota.sk?

* Návštevníci webovej stránky  www.mojaskolazivota.sk  si môžu vybrať z textov, videí, klipov, ktoré im poskytnú základné a všeobecné informácie o obsahu nášho vyučovacieho materiálu, a môžu upútať pozornosť, vzbudiť záujem a túžbu, spoznať jednotlivé tajomstvá nášho ŽIVOTA a to v ucelenej a zrozumiteľnej podobe.

* Vieme, že sme na tejto zemi preto, aby sme mali možnosť učiť sa do konca života.

* Na prezeranie materiálov na našej webovej stránke potrebujete len počítač so širokopásmovým internetovým pripojením.

 

2. Aké sú pre mňa výhody ak sa stanem študentom virtuálnej školy?

* Vaše vedomosti si môžete obohatiť so znalosťami, ktoré ste nedostali klasickou výučbou.

* Tieto nové poznatky Vám môžu pomôcť k vytváraniu zdravšieho, vyrovnanejšieho, harmonickejšieho a šťastnejšieho života

* Nemusíte nikam cestovať, virtuálnu Školu života môžete absolvovať v pohodlí domova, trebárs v župane alebo v pyžame.

* Nie je potrebné prispôsobovať sa iným ľuďom, nie ste časovo obmedzení, nič nezmeškáte a vyučovací materiál absolvujete vo svojom tempe, bez vonkajších rušivých vplyvov.

* S týmto spôsobom vzdelávania si ušetríte peniaze a čas.

 

3. Výučba prebieha iba cez internet?

Viem, že mnohí uprednostňujú osobné stretnutia a živé prednášky, to ja tiež. Neplánujeme výučbu vyslovene len na internete. Ale určite súhlasíte s tým faktom, že v dnešnej dobe, s akými ťažkosťami by sme sa streli, keby sme chceli umožniť každému záujemcovi chodiť do našej školy. Mali by byť pre každého zabezpečené vyučovacie priestory v hociktorom kúte  republiky alebo aj v zahraničí, podľa vzoru klasických škôl. Toto bude možné až po dôkladnom zreformovaní celého školského systému, až keď štátne úrady uznajú čo všetko by sa malo zmeniť a doplniť v učebných osnovách.
Zatiaľ, v tejto situácii vidím internet ako jedinú možnosť, cez ktorú sa môže hocikto, hocikde a hocikedy dostať k novým vedomostiam, pomocou ktorých môže vybudovať svoje teoretické základy a využiť ich na praktické a osobné vzdelávanie vo svojom životnom priestore.

 

4. Ako sa môžem stať študentom školy?

Ak ste sa rozhodli stať študentom našej školy, treba vyplniť prihlasovací formulár, ktorý pozostáva z nasledovných krokov:

a)      Po kliknutí na tlačidlo ZÁPIS sa zobrazí jednoduchý formulár. Po zadaní mena, priezviska a mailovej adresy kliknite na tlačidlo ĎALEJ.

b)      Prihláste sa do vašej emailovej schránky, ktorú ste zadali, kde vás už čaká uvítací list školy. (Pozn.: V prípade, že náš email tam nenájdete do 10 minút, potom prosím skontrolujte Vašu záložku SPAM) Po kliknutí na odkaz nachádzajúci sa v tomto emaily, sa dostanete späť do prihlasovacieho formulára na doplnenie vašich údajov. Po úspešnom vyplnení prihlasovacieho formulára sa dostanete k všeobecným podmienkam. Keď súhlasíte s podmienkami, kliknite na tlačidlo ĎALEJ.

c)     Prihláste sa znova do vašej mailovej schránky, ktorú ste zadali a preverte si došlé správy. Nájdete tam od nás dva nové maily. (Pozn.: V prípade, že naše maily tam nenájdete do 10 minút, potom prosím Vás skontrolujte Vašu záložku SPAM)

Prvý bude obsahovať Vaše prihlasovacie údaje (užívateľské meno a heslo), a taktiež naše bankové údaje, kam môžete dobrovoľne prispieť k prevádzke školy, samozrejme v rámci svojich možností.

Druhý email obsahuje taktiež Vaše členské číslo, ktoré zadáte pri platbe ako variabilný symbol. Pri platbe prosíme, uveďte do kolónky poznámka vaše meno.

 

5. Načo ma oprávňuje členstvo?

So zápisom do školy sa stanete študentom našej školy. Dostanete osobné členské číslo. Pomocou prihlasovacieho mena a hesla sa dostanete do vnútornej časti stránky www.mojaskolazivota.sk , ktorá je dostupná len pre študentov. Tento vnútorný obsah pozostáva z viac častí. Obsahujú náročne pozbierané obrázky, texty, videá, relaxačnú hudbu, filmy. Tento obsah môže pomôcť študentom naladiť sa na vyučovacie materiály, lepšie ich pochopiť, môže pomôcť pri relaxácii, môžu z nich čerpať silu a energiu v ťažkých chvíľach života...

a)      Každý študent, ktorý sa do školy zapísal, dostane na zaregistrovanú e-mailovú adresu každý piatok e-mail, ktorý bude obsahovať link na nasledujúce výučné video, na ktoré sa môže pozrieť v čase, ktorý mu najviac vyhovuje.

b)        Vyučovacie materiály nebudú dostupné na žiadnom verejnom portáli, študenti ich vyslovene budú môcť sledovať len z osobne doručených linkov. Výnimkami budú vybrané vyučovacie videá, ktoré budú umiestnené na stránke MOJA ŠKOLA ŽIVOTA v časti Ukážky. Tieto videá budú slúžiť ako vzory pre záujemcov, ktorí prejavia záujem zapísať sa do školy.

c)        Linky výučných videí sú len a výlučne pre študentov školy, nepreposielajte ich vašim známym. Ak chcete, aby aj ostatní dostali výučné materiály Mojej Školy Života, pošlite im link školy spolu s prevádzacími vetami a odporúčajte možnosť prihlásenia sa do školy. Počet prehratí videa zatiaľ nie je obmedzený, a preto sa každý zo študentov môže vrátiť k opakovanému pozretiu hociktorého videa.

 

6. Čím viem prispieť k fungovaniu školy?

Ako som už spomenul, naša malá skupina nadšencov, ktorá pracuje na príprave technického pozadia a na vyučovacích materiáloch školy, prinášajúc nemalé obete, počíta s podporou každého dobrého človeka či už na fyzickej alebo na duchovnej úrovni. Veď táto idea, táto vízia, bola vytvorená pre človeka, pre ľudstvo. Pre TEBA, pre NÁS, pre VÁS…. Veľakrát som už dostal otázku od známych, hlavne od tých, ktorí poznajú niektoré časti môjho života, že čo ma motivuje ešte stále až tak, že som ochotný obetovať aj poslednú časť svojho osobného majetku v prospech ľudstva, prečo chcem pomáhať ľuďom, keď oni mi toľkokrát ublížili? Veľa ľudí hľadá samých seba, hľadá svoje miesto tu na Zemi…. Ešte stále ma len veľmi ťažko vedia ľudia pochopiť, že ja už nie cez tých ľudí vidím človeka, ktorí mi ublížili, ubližujú, oklamali, okradli alebo sklamali…..keď pomáhaš iným ľuďom, nemáš čas hľadať sám seba, lebo ťa viaže služba……a ani si nevšimneš kedy prídeš na to, že si vlastne sám sebou, lebo robíš to, čo ťa napĺňa, v čom nájdeš svoje potešenie, čo ťa živí, a to je ten pocit, ktorý si vždy hľadal….   Teraz je rad na Tebe…. Uč sa a uč všetko čo už vieš….. Tak nájdeš sám seba….. To však nie je jediná cesta…. Ale aj to je cesta…. Na prvý pohľad môže vyzerať naša virtuálna škola ako niečo, čo je založené iba na technických vymoženostiach a na bez osobnom odovzdaní informácií. Aj internet je len jedna cesta, ale tá cesta je dosť široká na to, aby mohli na nej kráčať do správneho smeru trebárs státisíce ľudí. Už je tu čas na to, aby človek zobral do svojich rúk svoj osud a nečakal len na to, že od koho čo môže dostať, kto ho vylieči alebo kto vyrieši jeho problémy. Nech sa každý pozrie trocha do seba, aby zbadal, čo vie dať…..  komu, v čom vie pomôcť …… iným……a cez iných sám sebe….

Komu je sympatická táto cesta, ktorú som si vybral, ktorá je zo dňa na deň širšia a širšia a je už dosť široká na to, aby sme na nej dokázali v neobmedzenom počte napredovať, nech sa pripojí k nám. Tým dám teraz ešte pár typov čím by ste mohli prispieť k fungovaniu školy.

a) Nakoľko prevádzka školy je finančne dosť náročná, počítam s dobrovoľnými príspevkami solventných žiakov. Samozrejme v rámci ich možností. Aj naďalej hľadáme sponzorov vlastniacich silný kapitál. Samozrejme na web stránky školy uvedieme medzi sponzormi mená každého dobrovoľného prispievateľa, príspevok, prípadne logo jeho firmy ak o to prosí. Týmto spôsobom poskytneme reklamnú plochu pre našich sponzorov.

Dobrovoľné príspevky je možné uhradiť prevodom alebo vkladom na účet:

SLOVENSKO Banka: TATRA Banka Číslo účtu:   2923873554/1100
ČESKÁ REPUBLIKA Banka: FIO Banka Číslo účtu:   2800254892/2010
Konš.symbol:    0308
Var.symbol:       vaše členské číslo
Za Vaše príspevky vopred ďakujem.

b)      V čom môže každý študent veľmi vážne/výrazne pomôcť, je propagácia a šírenie školy, keďže kvôli nedostatku študentov zvyknú zatvárať školy.

c)      Počítame aj s pomocou takých ľudí, ktorí vlastnia zaujímavé, výnimočné texty , obrázky,  zvukové materiály a videá, s ktorými by sme mohli doplniť vyučovací materiál. Vaše príspevky, nápady, ponuky, prosím pošlite nám na emailovú adresu: prispevkymsz@gmail.com .

d)      Máme veľmi veľa materiálov, ktoré čakajú na preklad, takže radi prijmeme prihlášky aj takých študentov, ktorí by nám mohli pomôcť v prekladoch textových súborov. (HU-SK,  SK-HU,  ENG-HU, ENG- SK).

 

7. Kam sa mám obrátiť, keď mám technický problém, alebo otázku ?

Keby ste sa stretli s nejakým technickým problémom alebo máte poznámku, nápad alebo otázku, s dôverou sa obráťte na našu technickú podporu. Email: support@mojaskolazivota.sk